İGF Haber

Siirt İl Sağlık Müdürlüğü’nden KEFE toplantısı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSiirt İl Sağlık Müdürlüğü, kısa adı KEFE olan Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği konusunda yapılan çalışmalara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. SİİRT (İGFA) – Siirt’te İl Sağlık Müdürlüğü’nün Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği (KEFE)..

Siirt İl Sağlık Müdürlüğü’nden KEFE toplantısı

Siirt İl Sağlık Müdürlüğü, kısa adı KEFE olan Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği konusunda yapılan çalışmalara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

SİİRT (İGFA) – Siirt’te İl Sağlık Müdürlüğü’nün Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği (KEFE) çalışmalarına yönelik bilgilendirme toplantısı Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı Resul Özdemir ile ilgili kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, katılımcılara kadın ve erkekler arasındaki fırsat eşitliğinin tarihçesi ile bu konuda dünya ile ülkemizdeki çalışmalar hakkında bilgilere yer verdi. Siirt’in son 5 yılda orta, lise ve üniversite nezdinde toplamda 17 bin üzerinden öğrenci ve öğretmene KEFE eğitimi verildiğini kaydeden Ömür, lise seviyesindeki okullardaki öğretmenlere de proje çalışmaları için iki günlük AR-GE eğitimi verildiğini anlattı.

KEFE Çalışmaları Sorumlusu Bülent Sevgili de, dünyada yapılan çalışmalara yönelik katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu. Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara tanıdığı seçme ve seçilme hakkı üzerinde duran Sevgili, KEFE eğitimi alan bireylerin tutum ve davranışlarında olumlu değişimlerin olduğunu belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL