İGF Haber

Siirtli gençlerin mağduriyet ‘sanat’ı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSiirt’te konservatuar veya muadili mezunu gençler, sanatı icra edeceği alanlar için destek bekliyor. SİİRT (İGFA) – Siirt’te ikamet eden ve çeşitli üniversitelerin konservatuar bölümü mezunu ve bunlara benzer müzikle..

Siirtli gençlerin mağduriyet ‘sanat’ı

Siirt’te konservatuar veya muadili mezunu gençler, sanatı icra edeceği alanlar için destek bekliyor.

SİİRT (İGFA) – Siirt’te ikamet eden ve çeşitli üniversitelerin konservatuar bölümü mezunu ve bunlara benzer müzikle ilgilenen gençler, sanatı icra edecek alanlar bulamadığı için ev ve sokak ortamlarında müzik yapıyor. 

Gazetemize ulaşan gençler, Belediye Sosyal ve Kültür Müdürlüğü’nden destek beklediklerini, yakın coğrafyada komşu illerde müzik gruplarıyla gençlerin sanatla tutunduğunu, Siirt’te de bu işle ilgilenen bir potansiyelin bulunduğunu, benzer çalışmaların kentte de yapılması çağrısında bulundu.

Gençler özellikle, bölgenin kültür ve sanatla anılması için herkese göre düştüğünü aktararak, “İlimiz bir dönem farklı dil ve kültürlerin bir arada yaşatıldığı bir kentti. Bu hoşgörü kimliği son dönemde yeni yeni oluşmaya başladı. Siirt’in sanatla, kültür ve sporla anılması için herkese görev düşüyor. Biz de kendi sanatımızı yansıtacak alanlar ve imkanlar bekliyoruz. Bu konuda yetkililerden bir adım atılmasını bekliyoruz, inanıyoruz ki devamı da gelecek” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL