İGF Haber

Siirt’te 8 Mart’ta ‘sağlık’lı etkinlik

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSiirt Valiliği himayelerinde, Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce, kadınlara yönelik etkinlik düzenlendi. SİİRT (İGFA) – Siirt Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi’nde düzenlenen programda, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi..

Siirt’te 8 Mart’ta ‘sağlık’lı etkinlik

Siirt Valiliği himayelerinde, Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce, kadınlara yönelik etkinlik düzenlendi.

SİİRT (İGFA) – Siirt Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi’nde düzenlenen programda, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ketem Sorumlusu Dr. Büşra Alp ve Siirt Barosundan Av. Tuğçe Şeyma Ekinci kadınlara yönelik bilgilendirici sunum yaptılar.
Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ketem Sorumlusu Dr. Büşra Alp, kadın sağlığı ve yaşamı hakkında önemli bilgiler aktararak, meme kanseri ve rahim ağzı kanseri ile ilgili önleyici tedbirler hakkında bilgiler verdi. Siirt Barosundan Av. Tuğçe Şeyma Ekinci de kadın hakları ve kadına yönelik şiddet ile ilgili önemli bilgiler aktardı.  
Vali ve Belediye Başkan Vekili Hacıbektaşoğlu’nun eşi Güney Hacıbektaşoğlu, kadınların yaşadığı en büyük sorunun kadına yönelik şiddet olduğunu belirterek, programa iştirak eden kadınlara gün anısına çiçek takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL