İGF Haber

Siirt’te çölyaklı ailelere glutensiz baklava ikramı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSiirt Belediyesi tarafından çölyak hastalarına özel hazırlanan glutensiz baklavalar ev ev gezilerek dağıtıldı. SİİRT (İGFA) – Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince, sosyal sorumluluk projesi kapsamında çölyaklı..

Siirt’te çölyaklı ailelere glutensiz baklava ikramı

Siirt Belediyesi tarafından çölyak hastalarına özel hazırlanan glutensiz baklavalar ev ev gezilerek dağıtıldı.

SİİRT (İGFA) – Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince, sosyal sorumluluk projesi kapsamında çölyaklı aileleri evlerinde ziyaret ederek baklava ikram etti. Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özekinci, Siirt kent merkezinde bulunan 91 çöyak hastasını ziyaret ederek tatlı ikramında bulunacaklarını dile getirdi. Gaziantep’ten özel hazırlatılan glütensiz baklavaları ev ev ulaştıracaklarını kaydeden Özekinci, “Onların hastalığı bizim hastalığımızdır. Siirt Belediyesi olarak bu hastalığı çeken kardeşlerimizin yanındayız. Her zaman onlarla birlikte olacağız. Belediyemizin bütün imkanları bütün çabaları kardeşlerimiz için halk için” diye konuştu.

Uzun bir aradan sonra tatlı ikramını gördüğüne sevindiğini dile getiren çölyak hastası Hatice Taş, emeği geçenlere teşekkür etti. Glütensiz baklava en büyük hayali olduğunu belirten Taş, “Zor bulduğumuz büyük bir nimet. Bu ikramı görünce çok mutlu oldu. Altın değerinde kıymetli. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL