İGF Haber

Siirt’te kaçak avlanmaya ceza kesilecek

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSiirt’te 7 Mart itibariyle kapanan av sezonu dolayısıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü bölge denetimlerini artırdı. SİİRT (İGFA) – Siirt Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nden..

Siirt’te kaçak avlanmaya ceza kesilecek

Siirt’te 7 Mart itibariyle kapanan av sezonu dolayısıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü bölge denetimlerini artırdı.

SİİRT (İGFA) – Siirt Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, av komisyonunun aldığı kararla av sezonu kapandı. Kurumdan yapılan açıklamada, yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığı bu dönemde kaçak avcılık yaptıkları tespit edilenlere para ceza uygulanacağını bildirdi.  Avlanmanın başlayacağı Ağustos ayına kadar av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında toplumun tüm kesimlerinin doğal ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi, av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarını toplamaması gerektiğinin altı çizildiği açıklamada, yasağa uymayanlar hakkında Doğa Koruma ve Milli Parkalar İl Şube Müdürlüğümüzce gerekli yasal işlemler uygulanacağı kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL