Gündem

Sokak hayvanları için mama kampanyası

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar Gençlik ve Spor Bakanlığı Gemlik Gençlik Merkezi, Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Gemlik Temsilciliği ve Anadolu Fed Gemlik Temsilciliği yaklaşan kış günlerinde sokak hayvanlarının aç kalmamaları için mama desteğinde..

Sokak hayvanları için mama kampanyası
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gemlik Gençlik Merkezi, Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Gemlik Temsilciliği ve Anadolu Fed Gemlik Temsilciliği yaklaşan kış günlerinde sokak hayvanlarının aç kalmamaları için mama desteğinde bulunma amacıyla bir kampanya düzenliyor.
Kampanya dahilinde toplanacak kedi ve köpek mamalarıyla kuş yemleri genç gönüllüler tarafından özellikle Gemlik’in köy yollarında aç kalan hayvanlara dağıtımı yapılacak.
Kampanyaya destek vermek isteyen hayvan severler mama bağışlarını Gemlik Gençlik Merkezine teslim edebilecekler. 28 Aralık tarihine kadar sürecek kampanya da ilk mama dağıtımı 5 Aralık Cumartesi Dünya Gönüllüler Gününde dağıtımı yapılacak.
Gemlik Gençlik Merkezinden yapılan açıklamada hayvanları koruma ve onlara yardım etme konusunda gönüllü olarak çalışmak isteyenlerin Gemlik Gençlik Merkezine başvuru yapabileceği ifade edildi.
Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Gemlik Temsilcisi Umran Akyavaş kampanya hakkında yaptığı açıklamada Hz Ömer’in ‘‘Dağlara buğday serpin, Müslüman ülkede kuşlar açlıktan öldü denmesin’’sözünü hütorlütürük şunları söyledi ‘Bu ifade sadece kuşları değil, bütün yaban ve evcil hayvanları kapsar. Gemlik Gençlik Merkezi gençleri olarak bu anlayışla Allah’ın sessiz kullarını yaşatmaya çalışmayı görev kabul ediyoruz. Havalar soğuyor, yağmur, kar, fırtına, sel gibi doğa olayları yaşanacak ve doğadaki canlılar yiyecek bulmakta zorlanacak. Sokağımızı, mahallemizi paylaştığımız kedi, köpek gibi evcil hayvanlarımız da yaşamak için gerekli olan besini bulamayacak.
Pandemi döneminde sokak hayvanlarının beslenmesinin daha zodrn olduğunu belirten Akyavaş sözlerini şöyle tamamladı ‘ Sokak canlarını beslemeye çalışan hayvan severler Pandemi kısıtlamaları nedeniyle belki de yeterli besleme yapamayacak. Sizlerden alacağımız mama desteğiyle onları belli periyotlarda beslemek ve hayatta kalmalarını sağlamak istiyoruz. Bir kilo, iki kilo demeden bağışlayacağınız kedi, köpek ve kuş mamalarını Gemlik Gençlik Merkezine bırakabilirsiniz. Siz gelemiyorsanız biz gelip alırız. İletişim ve bilgi almak için 05060300088095 (Şuayb Serdaroğlu) ve 0532 173080076 (Hülya Özarslanoğlu) nolu telefon numaralarına mesaj atabilirsiniz arayabilirsiniz’.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL