Gündem

Sokaktaki canlar soğuktan korunuyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGemlik Belediyesi kedi evleri ve köpek kulübelerinin sayısını arttırıyor. Havaların soğumasıyla daha fazla ilgiye ihtiyaç duyan sokak hayvanlarına yardım eli yine Gemlik Belediyesi’nden geldi. Daha önce ilçenin çeşitli yerlerine..

Sokaktaki canlar soğuktan korunuyor

Gemlik Belediyesi kedi evleri ve köpek kulübelerinin sayısını arttırıyor.
Havaların soğumasıyla daha fazla ilgiye ihtiyaç duyan sokak hayvanlarına yardım eli yine Gemlik Belediyesi’nden geldi. Daha önce ilçenin çeşitli yerlerine kedi ve köpek evleri yerleştiren Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, mama takviyesi de yaparak sokaktaki canları kış şartlarından koruyor.
Ekipler, Kurşunlu’dan Kumla’ya Gemlik’in çeşitli yerlerine yerleştirdikleri kedi evleri ve köpek kulübelerine haftanın belirli günlerinde mama takviyesi gerçekleştiriyor. Kulübe olmayan yerlerde de besleme odaklarına düzenli olarak mama konuyor. Öte yandan hayvan severlerin talebi üzerine barınma imkânlarını arttıran Gemlik Belediyesi ekipleri, son olarak altı yeni kedi evi ile iki yeni köpek kulübesini de uygun alanlara yerleştirdi. Hayvan severlerin memnuniyetle karşıladığı bu hizmetler ile daha fazla sokak hayvanı soğuk kış şartlarından korunma imkânı elde etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL