İGF Haber

Telefonu bırakıp ‘doğa’ya yürüdüler

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya’da Yeşilyurt Belediyesi Kent Konseyin’in dijital bağımlılığa dikkat çekmek amacıyla ‘Telefonu Bırak Çevrene Bak’ doğa yürüyüşü düzenlendi. MALATYA (İGFA) –  Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 2021 yılı faaliyet programında..

Telefonu bırakıp ‘doğa’ya yürüdüler

Malatya’da Yeşilyurt Belediyesi Kent Konseyin’in dijital bağımlılığa dikkat çekmek amacıyla ‘Telefonu Bırak Çevrene Bak’ doğa yürüyüşü düzenlendi.

MALATYA (İGFA) –  Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 2021 yılı faaliyet programında yer alan ‘Telefonu Bırak Çevrene Bak’ doğa yürüyüşü,  Beylerderesi Şehir Parkı’nda gerçekleştirildi. Dijital bağımlılığa dikkat çekmek amacıyla gerçekleşen yürüyüşe katılanlar, telefon ve tabletlerini kutulara bıraktıktan sonra Beylerderesi ile Şahnahan mahallesi arasındaki güzergâhta sağlıklı yaşam yürüyüşü yaparak, internet ortamından uzak doğanın ve temiz havanın tadını çıkarttılar.

Toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleşen doğa yürüyüşüne katılarak vatandaşları yalnız bırakmayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  teknoloji bağımlılığının insanlarda hem fiziksel hem de sosyal manada ciddi bozukluklara neden olduğunu söyledi. Teknolojinin yerinde ve doğru zamanda sınırlı seviyede kullanılması gerektiğine dikkati çeken Başkan Çınar, “Özellikle halen devam eden pandemi döneminde evlerimizde ve işyerlerimizde telefonun ve internetin daha fazla kullanmaya başlandığı bu dönemde sosyal medya ve kullanımı, dijital bağımlılık yaratırken, sosyal, kültürel ve ekonomik sorunları da peşinden getiriyor. Yerel yönetimlerin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle kültürel ve sosyal kimliğimizin güçlenmesine vesile olacak faaliyetler yürüten Kent Konseylerinin bu anlamda yürüttükleri sosyal sorumluluk projeleri de bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Dijital bağımlılığa dikkat çekmek amacıyla Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz tarafından ‘Sanaldan Sosyal Hayata’ sloganıyla düzenlenen ‘Telefonu Bırak, Çevrene Bak!’ doğa yürüyüşü de bu açıdan bakıldığı zaman değerli ve kıymetli programdır. Gençlerimiz ve AFAD’ın gönülleriyle birlikte telefon ve internetten uzak doğanın ve temiz havanın tadını çıkarttık. Tüm vatandaşlarımızı internet ve telefondan uzak doğa harikası bölgelerimizde spor yapmaya davet ediyorum” dedi.

Etkinliğe katılan AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ise, toplumsal farkındalık amacıyla düzenlenen doğa yürüyüşünde emeği geçenleri kutladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL