Gündem

TÜĞVA Gemlik Temsilciliginden Kabe provakosyonuna Ayasofya Camii Önünde Tepki

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSabah namazını Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde kılan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri meydanda toplanarak, Malcolm X’in “İslam’a sövmekten başka fikri olmayanlar, fikrin değil İslam’a sövmenin hürriyetini istiyor.” ile Cemil..

TÜĞVA Gemlik Temsilciliginden Kabe provakosyonuna Ayasofya Camii Önünde Tepki

Sabah namazını Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde kılan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri meydanda toplanarak, Malcolm X’in “İslam’a sövmekten başka fikri olmayanlar, fikrin değil İslam’a sövmenin hürriyetini istiyor.” ile Cemil Meriç’in “Kıyasıya bir savaştı bu, haçla hilalin, batıyla doğunun, imanla inkarın savaşı..” sözlerinin yazılı olduğu pankartlar açtı. TÜGVA Gemlik temsilcisi Ceyhan Türe ile birlikte 30 kadar gencin Gemlik ve Orhangaziden katıldıği programda önce Ayasofya Camiinde sabah namazı kılındı ardindan basın açıklaması yapilıldı.

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu burada yaptığı konuşmada son günlerde yaşanan olayların kendilerini üzdüğünü belirterek, “28 Şubat zihniyetinde gördüğümüz Batı Çalışma Grubu gibi bugün 2021 yılında Boğaziçi Çalışma Grubu gibi bir grup oluşturmaya ve gençlerimizi, öğrencilerimizi maalesef fişlemeyle ilgili çalışmalara şahit oluyoruz. Bunları yaparken de ortak değerlerimize bir saldırı görmekteyiz. Başta bu konuda Kabemiz olmak üzere bütün milli manevi değerlerimize sonuna kadar bağlı kalacağımızı bir kez daha haykırmak istiyoruz.” dedi. TÜGVA Gemlik Temsilcisi Ceyhan Türe’de yaptığı açıklamada yerli ve milli gençlik için sonuna kadar mucadele edeceklerini ifade ederek programa katılan bütün gençlere teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL