İGF Haber

Turizmcilerden ‘Denizli Kent Müzesi’ heyecanı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarDenizli’nin uzun yıllar hayalini kurduğu ‘kent müzesi’nin yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan işbirliği protokolü..

Turizmcilerden ‘Denizli Kent Müzesi’ heyecanı

Denizli’nin uzun yıllar hayalini kurduğu ‘kent müzesi’nin yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan işbirliği protokolü turizmciler tarafından da sevinçle karşılandı. Turizmciler, tesisin kent turizmine büyük katkısı olacağını vurguladı.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, kent müzesi için Denizli’nin uzun süredir beklediğini belirterek, bu hayalin gerçekleşmesi için çaba gösterenlere teşekkür etti. Denizli’nin 19 tane antik kente sahip olduğunu, buna rağmen kentte müze olmamasının büyük bir eksiklik yer ettiğini dile getiren Şen, “Bu eksikliğin öncelikle kent müzesi, ardından da gelecek tarih müzesiyle taçlanacağına inanıyoruz” dedi.

“DENİZLİ KAZANACAK”

Projenin çok kapsamlı olduğunu anlatan DENTUROD Başkanı Şen, Denizli’ye her yıl 2-3 milyon turist geldiğini belirterek, “Bu müzenin olmasıyla, gerek yabancı misafirlerimizin gerekse yerli misafirlerimizin şehrimizi ziyaret edeceği, şehirde alışveriş yapacağı, şehir esnafının da bundan daha fazla faydalanacağını hep beraber göreceğiz. Projenin ivedilikle bitirilmesi, hayata geçirilmesi bizim temel isteğimiz. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, Valimiz Ali Fuat Atik’e, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve bundan sonraki dönemde de bu projelere katkı sağlayan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz”  dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu da,  Denizli’nin yıllardan beri yokluğunu hissettiği kent müzesi ile turizm anlamında ciddi bir eksiği kapatmış olacaklarını söyledi.

Denizli Kent Müzesi’nin son günlerde duydukları en güzel haberlerden birisi olduğunu belirten DENTUROD Yönetim Kurulu Üyesi Levent Altuntaş ise, “Arkeolojik kazıların devam ettiği bir bölgedeyiz. Gün yüzüne çıkarılan tarihi eserlerin sergilenmesi ve tanıtılması gerekiyor. O yüzden müzeleri çok önemsiyoruz ve destekliyoruz. Bu vesile ile Denizli Büyükşehir Belediyesine, Denizli Valiliğine ve Kültür Bakanlığına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL