İGF Haber

Türk Kızılayı Siirt’te özel öğretim sınıfı açtı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTürk Kızılayı Siirt Şubesi gerçekleştirdiği proje ile Fatih Ortaokulunda özel öğretim sınıfı açtı. SİİRT (İGFA) – Siirt’te özel öğretime ihtiyaç duyan öğrencilerin öğrenim görebileceği özel öğrenim sınıfının açılışı düzenlenen..

Türk Kızılayı Siirt’te özel öğretim sınıfı açtı

Türk Kızılayı Siirt Şubesi gerçekleştirdiği proje ile Fatih Ortaokulunda özel öğretim sınıfı açtı.

SİİRT (İGFA) – Siirt’te özel öğretime ihtiyaç duyan öğrencilerin öğrenim görebileceği özel öğrenim sınıfının açılışı düzenlenen Türk Kızılayı Siirt Şubesi tarafından törenle yapıldı. 

 Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanı Nihat Altunç, il ve ilçelerde bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere bu güne kadar 3 bin parça giysi yardımı yaptıklarını anımsatarak, “Türk Kızılayı olarak eğitime destek ve katkı çalışmalarımızdan birisini bugün burada Siirt şubesi olarak yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Bağışçıların özel eğitim sınıflarına yaptığı katkılardan birini Fatih Ortaokulu’nda hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Altunç, “Türk Kızılayı olarak kurmuş olduğumuz engelsiz kulüp ile de bu sene bütün engelli kardeşlerimizi gönüllü olmaya teşvik edip bunu hem pratikte hem de sahada yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Özel öğretim sınıfının kurdelesi konuşma ve yapılan duanın ardından Belediye Başkan Yardımcısı Aytek, Milli Eğitim Müdürü Edip ve diğer davetliler tarafından kesildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL