Gündem

Türkiye, Dynamic Manta 21 tatbikatında

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarNATO’nun su üstü ve deniz altı harbi konularında müttefik ülkeler arasındaki iş birliğini geliştirmek ve eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla düzenlediği “Dynamic Manta-21” tatbikatı devam ediyor. Türkiye, Dynamic Manta-21’de de..

Türkiye, Dynamic Manta 21 tatbikatında

NATO’nun su üstü ve deniz altı harbi konularında müttefik ülkeler arasındaki iş birliğini geliştirmek ve eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla düzenlediği “Dynamic Manta-21” tatbikatı devam ediyor. Türkiye, Dynamic Manta-21’de de varlığını güçlü şekilde hissettiriyor.

BURSA (İGFA) – İtalya Deniz Kuvvetleri’nin ev sahipliğinde yapılan tatbikata, tüm katılımcı ülkelerin birlik ve unsurlarına, birlikte çalışabilirlik ve yeterliliklerini artırmak için karmaşık ve zorlu savaş eğitimleri vermeyi amaçlıyor. Sicilya Adası’nın doğu kıyılarında bu yıl 21’incisi icra edilen ve 5 Mart’a kadar sürecek olan tatbikata, ABD, Almanya, Belçika, Fransa, İtalya, İspanya, Türkiye ve Yunanistan olmak üzere toplam 8 ülke katıldı.

Türk Deniz Kuvvetleri, bu yıl da Barbaros sınıfı fırkateynlernden TCK Kemalreis ve Gür sınıfı denizaltından TCK Çanakkale ile tatbikat yaptı.  ATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 unsurlarının katılımıyla Sicilya İtalya açıklarında icra edilen tatbikata ilişkin görüntüler Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından paylaşıldı.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL