İGF Haber

Türkiye, Kıbrıs’a 20 bin aşı daha gönderecek

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTürkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Hamza Ersan Saner ile düzenlediği basın toplantısında KKTC’ye bu hafta 20 Bin aşı gönderileceğini açıkladı. Hakan YILDIRIM (KKTC ajans392.com) Kuzey Kıbrıs..

Türkiye, Kıbrıs’a 20 bin aşı daha gönderecek

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Hamza Ersan Saner ile düzenlediği basın toplantısında KKTC’ye bu hafta 20 Bin aşı gönderileceğini açıkladı.

Hakan YILDIRIM (KKTC ajans392.com)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner ile Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye-KKTC “2021 İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması” ile ilgili ortak basın toplantısı düzenledi. Oktay konuşmasında, bu anlaşma ile KKTC’ye bu yıl 2,5 milyar Türk Lirası yeni kaynak ayırdıklarını ifade etti. Geçen yıldan devreden tutarla birlikte toplam 3 milyar 250 milyon liralık bir destek öngördüklerini kaydeden Oktay, “Anlaşmanın temeli; dayanışmadır, samimiyettir ve kardeşliktir. Bu hafta 20 bin COVID-19 aşısını daha KKTC’ye gönderiyoruz. Böylece toplam aşı yardımımız 100 bine ulaşmış oluyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL