Gündem Siyaset

Yıldız; Bu Acı Unutulmayacak

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanlığından ‘Hocalı Katliamı’nın yıl dönümünde basın açıklaması düzenlendi. Başkan Ahmet Vakkas Yıldız ‘Öncelikle bu katliamda hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum.’ diyerek..

Yıldız; Bu Acı Unutulmayacak

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanlığından ‘Hocalı Katliamı’nın yıl dönümünde basın açıklaması düzenlendi. Başkan Ahmet Vakkas Yıldız ‘Öncelikle bu katliamda hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum.’ diyerek başladığı konuşmasının devamında şunları söyledi.
’29 yıl önce bugün yaşananlar, insanlık tarihinin en utanç verici günlerinden birisi olarak tarihin sayfalarına işlenmiştir. Ermeni güçlerinin kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk ayrımı gözetmeksizin suçsuz ve günahsız insanları öldürmesi tek kelimeyle katliamdır. İnsanlıktan nasibini almamış, hiçbir hakkaniyet ve hukuksal dayanağı olmaksızın Azerbaycan topraklarını işgal eden ve insanlık suçu işleyerek bir çok insanımızın ölümüne sebep olanların hem tarih hem de hukuk önünde yargılanmaları gerekmektedir. Unutulmaması gerekeni bir diğer konu ise; bu katliamı yapanlar kadar yapanlara izin verenlerinde suçlu olduğudur.’ diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL