Gündem Sağlık

Yıldız; Her Sağlam Birey Engelli Adayıdır

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSaadet Partisi Gemlik İlçe Başkanlığı ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı yapan ilçe başkanı Ahmet Vakkas Yıldız ‘Yarınların ne getireceğini bilemediğimiz için, bugün her sağlam..

Yıldız; Her Sağlam Birey Engelli Adayıdır

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanlığı ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı yapan ilçe başkanı Ahmet Vakkas Yıldız ‘Yarınların ne getireceğini bilemediğimiz için, bugün her sağlam bireyin engelli olmaya aday olduğunu bilerek olaya bakması gerekir’ diyerek başladığı konuşmasının devamında şunları söyledi.

ENGELLİLER DÜŞÜK PROFİLLİ İŞLERE LAYIK GÖRÜLÜYOR
Engelli vatandaşların bazı sorunlarına değinen Yıldız “Engelli vatandaşlarımıza işe alımda uygulanan rasyonel olmayan kriterler ve yeterliliğine bakılmaksızın engellilerin düşük profilli işlere layık görülmeleri başlıca sorunlardandır. Engelli vatandaşlarla ilgili ayrıntılı istatistikler tutulmalı ve gelişmeler takip edilmelidir. Evlenmek isteyen yetişkin engellilerin, yuva kurmalarına yönelik engelli dostu aile-evlendirme politikaları geliştirilmelidir. Unutulmamalıdır ki; Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden birisi, engelli vatandaşlarına sağladığı refah düzeyidir. Engelli vatandaşlarımızın her birine mutlu, huzurlu ve güvenli bir hayat diliyor 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL