Gündem Siyaset

Yıldız; İlk Günkü Ruh Üzerinde Duruyor.

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yıl dönümünde, Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanlığı tarafından basın açıklaması düzenlendi. Açıklamayı yapan ilçe başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, şunları söyledi. ‘Anadolu’nun bağımsızlığının sembolü, istiklâl..

Yıldız; İlk Günkü Ruh Üzerinde Duruyor.

İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yıl dönümünde, Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanlığı tarafından basın açıklaması düzenlendi. Açıklamayı yapan ilçe başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, şunları söyledi.

‘Anadolu’nun bağımsızlığının sembolü, istiklâl arzusunun satırlara dökülen serzenişi olan İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıldönümündeyiz. Dile kolay; üzerinden bir asır geçmiş fakat ilk günden beri taşıdığı ruh halen üzerinde duruyor. Akif’in bu dizelerinin özünde; necip milletimizin Allah’a olan aşkı, içindeki bayrak ve vatan sevdası yatmakta. Bu cennet vatan için kanından, canından dünya nimetlerinden vazgeçenlerin sayesinde vücud bulan bu marşı iyi özümsemeli milletimizin her ferdinin zihnine ve gönlüne adeta nakış gibi işlemeliyiz. 100. Yaşına ulaşan Milli Marşımızın yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun.’ şeklinde sözlerini noktaladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL