Gündem Siyaset

YİNE GELDİ ÇATTI O ÖNEMSİZ GÜN .

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarYapılan programlar, söyleşiler, sokak protestoları ve hükümetlerin çıkmaz sokağı kadın hakları. Düşündüğümüzde bir günün anlam ve önem kazanması artık geçmişte kalmış güzel bir anı veya kötü bir acı olması..

YİNE GELDİ ÇATTI O ÖNEMSİZ GÜN .

Yapılan programlar, söyleşiler, sokak protestoları ve hükümetlerin çıkmaz sokağı kadın hakları. Düşündüğümüzde bir günün anlam ve önem kazanması artık geçmişte kalmış güzel bir anı veya kötü bir acı olması gerekiyor. Yada büyük bir zafer olması gerekiyor ki, insanlık bu günü kutlasın veya üzüntüyle ansın.
Sizce hangisi olmalıdır?
Hayatımızın başlangıcından ölene kadar her şekilde yanımızda olan kadınlarımız, bir gün için özel olarak anılacak.
Neden?
Üç yüz altmış dört gün ne oldu da sadece bir güne özel?
Her stk, her siyasi parti, milletvekilleri, başkanlar VS. mecburi olarak bu gün için özel mesajlar verecekler. Çünkü asli görevleridirler. Gönlünüzü alacaklar. Sonra bir yıl kadınları sömürmeye, öldürmeye, sövmeye, dövmeye, dışlamaya, insan olarak hak ettikleri hangi kanuni hak olursa olsun, çiğnemeye devam edecekler. Bu söylediklerim kadınlara gerektiği saygıyı gösteren ve gereken saygıyı hak edenler için DEĞİLDİR.
Türk örf ve adetlerine göre kadın handır. Savaşçıdır. Hakimdir. İslama göre cennet ayakları altına serilen, doğduğunda evine bereket olarak adlandırılan bizlere analık, bacılık, karılık, kızlık yapan Cenab’ı Hakk’ın emanet ettiği en güzel varlıklardır.
Ama ne zaman ki, toplumlar medeniyet denen tek dişi kalmış canavara esir oldu, kanunları yozlaşmış toplumlardan örnek almaya başladı, bu düzen ve nizam bozulmaya başladı. Cahiliye devrinin bir kaç rezil adetleri vardı. Kadınların bir eşya gibi alınıp satılması, kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesi, insanların faiz altında ezilmesi ve kişilerin kavmiyle kibirlenecek derecede övünmesiydi. Şimdi bu saydıklarım cahiliye devrinde yaşananlardı. Bu gün zaten böyle bir şey yok. Ülkede faiz uygulanmıyor. Kimse falancı sülaledenim soydanım deyip ırkçılık yapmıyor. İnsanları bölmüyor. Artık kız çocukları diri diri toprağa gömülmüyor. Uyuşturucu, alkol, zina sadece kız değil, çocuklarımızın neredeyse hepsini diri diri toprağa gömüyor. virüs bulunduran sözleşmeler, bir inş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL